Miejskie Przedszkole nr 52 w Katowicach. Dyr. mgr Beata Sułek.

::.. Miejskie Przedszkole nr 52
 Miejskie Przedszkole nr 52
ul. Kazimiery Iłłakowiczówny 15

Dyrektorem przedszkola jest mgr Beata Sułek.

Nasze przedszkole usytuowane jest przy ul. K. Iłłakowiczówny 15 w dzielnicy Koszutka. Znajdujemy się w budynku mieszkalnym, gdzie zajmujemy parter i pierwsze piętro.

W przedszkolu mieszczą się: przestronny hol z szatnią dla dzieci, cztery duże i jasne sale zajęć, (wszystkie z przylegającymi bezpośrednio toaletami), sala gimnastyczno - rekreacyjna, gabinet logopedyczno – psychologiczny, zaplecze kuchenne.

Dysponujemy ogrodem przedszkolnym z dużą ilością drzew, w którym znajduje się plac zabaw wyposażony w piaskownicę, urządzenia rekreacyjne stałe oraz przenośne (huśtawki, zjeżdżalnia, samochody, pociąg). Bezpośrednio sąsiadujemy ze Szkołą Podstawową nr 36 im. K.K. Baczyńskiego, z którą ściśle współpracujemy. Uczniowie zapraszani są na różne imprezy do przedszkola, a „Starszaki” chodzą na lekcje, poznają bliżej budynek szkoły.

<< Miejskie Przedszkole nr 56   Miejskie Przedszkole nr 50 z Oddziałem Integracyjnym >>

Miejskie Przedszkole nr 52 Katowice. Zał‚ożone w 1993 roku.